JAK SCHUDNĄĆ Z BRZUCHA I NÓG , ALE TAK  ŻEBY BIUST ZOSTAŁ? 👙

Pytanie, jak schudnąć z brzucha, to chyba jedno z najczęściej zadawanych pytań. Mało tego, najlepiej żeby kompozycja ciała zmieniła się tylko w tym miejscu .

Niestety często bywa tak, że kobiety tracą tkankę tłuszczową najpierw właśnie z okolic kl. piersiowej, ud i niejednokrotnie z brzucha na samym końcu .

 Zdajmy sobie sprawę z tego, że nie ma miejscowego spalania tkanki tłuszczowej tylko spalamy ją globalnie z całego ciała.

Mimo tego faktu, istnieje pewna koncepcja o nazwie Biosygnature Modulation, stworzona przez wybitnego trenera Charlesa Poliquina, która sugeruje, że poprzez stymulowanie hormonami w naszym organizmie możemy spalać tkankę tłuszczową z miejsc najbardziej otłuszczonych. O jej skuteczności i jak poprawić funkcjonowanie hormonów pisałem  tutaj .

*Tą metodą posługuje się również jeden z najlepszych trenerów do zmian sylwetki Nick Mitchell.

 Skoro już jesteśmy świadomi, jak przebiega proces spalania tk. tłuszczowej. Skorzystajmy z poniższych wskazówek jak efektywnie walczyć z oponką 

▶️PRZESTAŃ ROBIĆ TYLKO BRZUSZKI Z UPOREM MANIAKA! To nic nie da…Chyba, że masz niski poziom tkanki tłuszczowej.

▶️Zadbaj o sen i regenerację– 8 h snu powinno stanowić podstawę. Przed snem warto suplementować się kw.omega 3 i cynkiem lub ashwagandhą . Brak snu i przewlekłe zmęczenie może gromadzić zbyt dużo kortyzolu , który utrudnia pozbywanie się tk. tłuszczowej.

▶️ Spożywaj wysokojakościowe produkty białkowe w każdym posiłku , co ograniczy odczuwanie głodu dzięki czemu będziesz mogła pozostać na deficycie kalorycznym co ułatwi odchudzanie. Wybieraj dobrej jakości mięsa, ryby, jaja i ewentualnie odżywki białkowe.

▶️ Utnij do zera niezdrowe węglowodany proste ( batony ,chipsy, fast food, słodycze, soki owocowe itd) i rafinowane cukry (biały cukier, biała mąka, białe pieczywo, rafinowany olej ), które w głównej mierze przyczyniają się do odkładania tkanki tłuszczowej w tych okolicach poprzez narastającą insulinooporność.

▶️ Nie bój się tłuszczy – są smaczne, sycące i są niezbędnym składnikiem pokarmowym. Korzystaj z różnych gatunków mięs, ryb, produktów z kokosa, dobrej oliwy z oliwek, awokado i orzechów. Unikaj zarazem tłuszczy trans (np. drożdżówki pączki, frytki, zupki chińskie, herbatniki ) .

▶️ Trenuj siłowo – ćwiczenia wielostawowe złożone takie jak: hip thrust, przysiad, martwy ciąg, wyciskania – to doskonałe narzędzia to zmian całej sylwetki.

▶️ Trenuj krótko i intensywnie (interwałowo) np. sprinty i ogranicz długotrwałe bieganie.

▶️Jeżeli chcesz w pełni wykorzystać funkcję brzucha czyli : „Stabilizacja kręgosłupa i transfer energii oraz mocy wytwarzanej przed dolną część ciała a dokładniej przez biodra”. Wykonuj:
brzuszki jandy, reverse crunch, deski (plank) ,deski bokiem, rzuty piłką lekarską, podnoszenie nóg wisząc lub leżąc, spacer farmera, allahy itp.

▶️ Nie waż się każdego dnia, nie świruj na punkcie wagi. Stres wywołany brakiem szybkich efektów utrudni ich osiągnięcie, nadmierna produkcja kortyzolu (hormonu stresu) sprzyja odkładaniu się tkanki tłuszczowej w obrębie talii. Zdecydowanie lepszym sposobem sprawdzania realnych postępów, będzie robienie zdjęć, mierzenie obwodów.

Zastosuj się do rad , a na pewno zobaczysz efekty 🙂

Pozdrawiam,

Marcin Kaptur MK FIT COACH

Chcesz więcej przydatnej wiedzy? Zajrzyj tutaj.