👉 Jeśli Twoim priorytetem jest zmiana sylwetki, pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej i utrzymanie tych efektów przez dłuższy czas ,na 1 miejscu zawsze powinien być trening siłowy , połączony oczywiście ze zmianą nawyków żywieniowych. Trening aerobowy (cardio) powinien stanowić dodatek.

⬇ Poniższy diagram idealnie pokazuje jak większość ludzi postępuje na odwrót ⬇

 

 

 

 

 

 

 

 

Dlaczego kolejność w czerwonym diagramie jest zła 

1.Priorytet cardio Musisz wiedzieć że trening aerobowy nie jest zły , nie zamierzam go krytykować. Na pewno dla wielu ludzi stanowi dobrą alternatywę i pomaga w poprawie kondycji i w spalaniu tkanki tłuszczowej. Jeśli jednak stanowi priorytet w połączeniu z restrykcyjnym odżywianiem (czyli kolejną cudowną dietą z internetu) bez korzystania z treningu siłowego, nie spodziewaj się stałych efektów . Po pierwsze trening aerobowy spala tkankę tłuszczową tylko w momencie trwania wysiłku, w przeciwieństwie do treningu siłowego gdzie przy dobrym jego wykonaniu spalamy tkankę tłuszczową jeszcze długo po treningu. Po drugie celem każdej osoby odchudzającej się i chcącej wyrzeźbić swoje ciało, trening z ciężarami zawsze będzie działał na jej korzyść utrzymując przyspieszony metabolizm i aktywne mięśnie. Wiele osób odchudziło się robiąc tylko cardio ,ale często ich sylwetki nie wyglądają dobrze ,są po prostu chudzi . Często posiadają wiszącą skórę i brak smukłej wyrzeźbionej sylwetki, która nadaje kształtów i zdrowy wygląd. Wybierz trening z ciężarami, a zrozumiesz o czym mówię.

2.Niewystarczająca ilość treningu siłowego – tak jak napisałem powyżej wiele osób przychodzących do klubu fitness (zwłaszcza kobiet) trenują głównie cardio , nierzadko w bardzo dużych ilościach. Niejednokrotnie wyglądają tak samo od lat… Gdyby tylko wybrały trening siłowy ich efektywność treningów wzrosła by znacząco. Dlaczego trening siłowy jest tak ważny? Oto kilka korzyści:

Skutecznie walczy z chorobami cywilizacyjnymi : otyłością , nadwagą , cukrzycą ,nadciśnieniem tętniczym

Redukuję tk. tłuszczową przyspieszając metabolizm nawet do 24 h po treningu

Zmniejsza stres, poprawia nastrój ,sen i pewność siebie

Jeśli Twoim celem jest bycie  „napiętą i zgrabną” podnoszenie ciężarów jest skuteczną drogą do Twoich celów

 Zwiększa siłę, moc, szybkość, skoczność, wytrzymałość

Poprawia mobilność (ruchomość w stawach ) ćwicząc przy pełnym zakresie ruchu

Zmniejsza ryzyko chorób układu sercowo – naczyniowego

Zmniejsza ryzyko wystąpienia osteoporozy poprzez budowanie masy kostnej

Zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji w życiu codziennym poprzez poprawę siły mięśni, ścięgien, więzadeł.

Zwiększa wydajność codziennych czynności : podnoszenie przedmiotów ,przenoszenia itd.

Stanowi urozmaicenie treningowe co wpływa na utrzymanie chęci do treningów przez dłuższy czas w przeciwieństwie do jednostajnego cardio (bieganie, jazda na rowerze).

Profitów jest jeszcze więcej !

3.  Kolejna ,, zdrowa ” dieta  – dieta wegetariańska , wegańska , białkowo – tłuszczowa , niskowęglowodanowa, wysokowęglowodanowa, warzywna, i wiele wiele innych diet łączy jedno – DEFICYT KALORYCZNY. Nie znalazłaś nowej cudownej diety czy tabletek które Cię odchudziły , zwyczajnie wprowadziłaś deficyt kaloryczny zmieniając nawyki żywieniowe mniej lub bardziej restrykcyjne. Większość kobiet przerobiło już na sobie wiele diet , zadaj sobie teraz pytanie ile z nich wytrwało na nich przez dłuższy czas ? Nie popełniaj tego błędu aby znowu szukać nowych ,, cudownych diet „ z internetu, bo długo na tym nie przetrwasz a możesz osiągnąć rezultaty odwrotne od zamierzonych i dodatkowo pogorszyć stan zdrowia…. Zacznij od tych prostych nawyków : ruszaj się więcej (postaw na trening siłowy), jedz więcej owoców i warzyw, staraj się w każdym posiłku zjeść białko (ryby, mięso,twaróg, jajka), pij więcej wody, popraw jakość snu (7-9 godzin). Tylko tyle i aż tyle do zrobienia przez każdego.

SPRÓBUJ WPROWADZIĆ W ŻYCIE TE PROSTE RZECZY I CIESZ SIĘ EFEKTAMI PRZEZ DŁUŻSZY CZAS !

Chcesz więcej merytorycznej wiedzy w jednym miejscu ? Zapraszam na  : https://www.facebook.com/MKFitCOACH/

Podrawiam

Marcin Kaptur